Menu Close

Total Crypto Market Cap przekracza $300 Billion – Bitcoin i Ethereum Soar Following Altcoin Rally

Całkowity limit rynku kryptograficznego przekracza 300 miliardów dolarów.
Po kilku tygodniach dominacji altcoinów na rynku krypto walutowym, inicjatywę podjęły teraz monety o dużej wartości rynkowej. Zarówno Bitcoin System jak i Ethereum wyłamały się ze swoich ostatnich przedziałów cenowych, przy czym Bitcoin przekroczył psychologiczny kamień milowy 10 000 dolarów, a Ethereum wzrósł do ponad 300 dolarów po przełamaniu oporu na poziomie około 250 dolarów. W rezultacie, całkowity limit rynku krypto walutowego przekroczył 300 miliardów dolarów po raz pierwszy od sierpnia ubiegłego roku.

Oczywiście, najbardziej oczywistym wytłumaczeniem dla niedawnych wieców BTC i ETH byłoby to, że altcoin traderzy reinwestują część swoich ostatnich zysków i przeznaczają je na pozycje BTC i ETH.

Podczas gdy istnieje niezliczona ilość czynników, które mogły mieć wpływ na duże posunięcia ostatnio demonstrowane przez Bitcoin i Ethereum, są pewne zmiany, które się wyróżniają.

W Stanach Zjednoczonych Biuro Walutowe (Office of the Comptroller of the Currency – OCC) zezwoliło bankom, które prowadzą działalność na skalę krajową, na przechowywanie cyfrowych aktywów w imieniu swoich klientów.

Choć jest mało prawdopodobne, by największe banki amerykańskie w najbliższym czasie wskoczyły do pociągu z przechowywaniem walut kryptograficznych, to wiadomość ta jest nadal bardzo pozytywna, jeśli chodzi o legitymizację walut kryptograficznych jako klasy aktywów.

Bycze Bitcoinów mają nadzieję, że ostatni ruch powyżej 10.000 dolarów utrzyma się

„Bitcoin jako cyfrowe złoto“ jest bardzo rozpowszechnioną narracją w środowisku krypto walutowym i jest możliwe, że na największą na świecie krypto walutę pozytywny wpływ ma fakt, że złoto było na rajdzie, zyskując około 10% w ostatnim miesiącu i uderzając w swoją wszechobecną wysoką cenę w USD po 1.943,93 USD wcześniej.

Ostatni raz Bitcoin przekroczył poziom cen 10.000 dolarów na początku czerwca, ale podróż BTC z pięcioma cyframi trwała bardzo krótko. W szczególności, ostatni skok BTC nastąpił po okresie rekordowo niskich wahań, więc wielu inwestorów spodziewało się, że wkrótce nastąpi przełom w obu kierunkach.

Podczas gdy Bitcoin zyskał bardzo przyzwoite 11,7% w ostatnim tygodniu, Ethereum ukradł pokaz z ogromnym 35,6% wzrostem 7 dni. 23 lipca, ETH złamał 250 dolarów, co było górną granicą przedziału cenowego monety w czerwcu w lipcu. To zapoczątkowało rajd, a ETH umieścił teraz 7 kolejnych zielonych świec dziennie.

Ethereum eksploduje po $300 pośród boomu DeFi, Ethereum 2.0 oczekiwanie
Sentyment otaczający Ethereum był również bardzo pozytywny dzięki ostatniemu boomowi DeFi (zdecentralizowane finanse) – w tej chwili aktywa kryptograficzne o wartości ponad 3,6 miliarda dolarów są zablokowane w różnych protokołach DeFi. Zdecydowana większość protokołów DeFi jest oparta na Ethereum, a także wykorzystuje łańcuch blokowy Ethereum do wydawania własnych tokenów protokołów.

Ponadto, Ethereum jest w trakcie przechodzenia na model konsensusu PoS (proof-of-stake), a monety PoS stały się w tym roku dość popularne wśród handlarzy kryptograficznych – Cardano i Tezos są tego najbardziej oczywistymi przykładami.